بی شک خطبه غدیر مهم ترین سند اعتقادی وتاریخی اسلام نا ب است وتمام بزرگان اسلامی چه شیعه وچه سنی این سند را که عبارت از سخنرانی رسول خدا در بازگشت از آخرین سفر حج است پذیرفته اند وبرحقانیت آن کتابها نوشته اند.
مسئله مهدویت و وجود امام زمان علیه السلام به عنوان مهم ترین آینده جهان اسلام مورد توجه رسول خدا صلوات الله علیه قرار گرفته است. وبلاگ ذی القربی به یاری خدا تا فرا رسیدن عید غدیر درچند بخش این موضوع مهم یعنی امام مهدی در خطبه غدیر را تقدیمتان میکندواینک بخش دوم :........................................................................................................................................................

بار دیگر به دقت بر این توصیف ها
(مراجعه شود به پست قبلی)بنگریم، و دریابیم که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) سالیانی دراز قبل از تولد، و قرنها پیش از ظهور آن حضرت با چه انگیزه ای چنین شخصیتی از ایشان به دست می دهد؟ و بدان گونه خطوط اصلی آن نظام الهی به رهبری حضرتش را ترسیم می نماید.
 
آیا می توان هدفی جز دمیدن روح امید و انتظار، و آگاهانیدن نسلها و آماده سازی آنان برای تحمل دوران سخت غیبت، همراه با تلقی صحیح از آن پنهانی دشوار، و تلاش پیگیر در تحقق و بر پایی آن آینده نورانی در این کار سراغ داد؟ اگر این راستا را صحیح ندانیم، آیا پسندیده است که پیامبر (صلی الله علیه و آله) در شرایطی که تنها سه تن از امامان (امیرالمؤمنین و امام حسن و امام حسین علیهم السّلام) در دوران حیات ظاهری خویش بودند، سخن از نظام آینده جهان و حضرت مهدی عجّل الله تعالی فرجه آن هم به این گستردگی و تفصیل در میان آورند؟ نظامی که در آن به فضل و جهل با یک دیده نگریسته نمی شود، و فاضلان و جاهلان در هم نمی آمیزند، تا کار تشخیص و تمییز دشوار گردد. بلکه حضرتش در پرتو بینش الهی خود، این دو طایفه را از هم جدا نموده، و به روشنی فاضل را به فضلش و جاهل را به جهلش، به همگان می نمایاند. قیام آن حضرت، در راستای یک حرکت مشخص و گویای تاریخی در طول ادوار مدنیت بشر تفسیر می شود، و او تحقق بخش نویدهای تمامی پیام آوران سلف معرفی می گردد که ماموریتش به ثمر و هدف رسانیدن تلاش های آنان خواهد بود. در یک نگاه، آن امام همام، مظهر علم و قدرت الهی معرفی می شود. این آگاهی، برای او دانش و بینشی فوق تصور به بار می آورد، و آن قدرت خدادادی، وی را در موضعی می نشاند که هیچ گردن فرازی نتواند در راه پیاده شدن اهداف آن نظام الهی سنگ اندازی و مانع تراشی نماید.
طبقه بندی: مهدویت، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 8 آبان 1391 توسط : امین کریمی پور
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic